Метою дошкільного навчального закладу №12 є створення якнайсприятливіших умов для правильного фізичного розвитку дитячого організму, для підвищення його опірності інфекціям, а також для поступового і систематичного загартування, зміцнення та збереження фізичного та психічного здоров’я дітей.

Чугуївський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 12 комбінованого типу з 2003 року входить до обласної мережі Шкіл сприяння здоров’ю. З 2012 року заклад став освітньо-інформаційним центром Національної та обласної мережі Шкіл сприяння здоров’ю.

З 2010 року дошкільний навчальний заклад №12 відвідують діти, що мають особливості розвитку .

З 2013 року, відповідно з наказом Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації № 700 від 22.11.2013, Чугуївському дошкільному навчальному закладу №12 надано статус есперементального навчального закладу регіонального рівня та включено до дослідно-експерементальної роботи за темою: «Психолого-педагогічний супровід дітей з порушеннями психофізичного розвитку в умовах інклюзивної освіти».

З метою забезпечення якісних умов для навчання дітей, в 2015 році прийнято рішення про перейменування Чугуївського ДНЗ №12 в Чугуївський ДНЗ (ясла-садок) №12 комбінованого типу(рішенням сесії від 29.08.2014 №2809-VI). Такі зміни дозволили створити в закладі спеціальні групи для дітей із порушеннями мовлення та для дітей із порушеннями опорно-рухового апарату.

У 2015/2016 навчальному році в закладі була відкрита єдина у Харківській області інклюзивна група, яку відвідувала 1 дитина з особливими освітніми потребами, в цьому році таких дітей троє.

У лютому 2016 році Чугуївський навчальний дошкільний заклад №12 представив досвід своєї роботи на сорок другій обласній тематичній відкритій виставці ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини XXI століття» «Формування життєвої компетентності дошкільників у контексті нової редакції Базового компонента дошкільної освіти». Досвід дошкільного закладу «Інклюзивна освіта в сучасному дошкільному навчальному закладі» був відзначений дипломом I ступеня.

З 2015 на базі Чугуївського ДНЗ №12 відкрито Консультаційний центр для сімей, в яких виховуються діти з порушеннями розвитку. Допомогу у розвитку дітей надає міждисциплінарна команда спеціалістів, яка пройшла спеціальну підготовку на базі БФ «Інститут раннього втручання» та обласного Дому дитини №1 та отримала Міжнародні сертифікати ЮНІСЕФ. До складу команди входять такі працівники дошкільного закладу: завідувач Климчук І.П., лікар-педіатр Шляєва О.С., учитель-логопед Коваль І.О., фізичний терапевт Бурмакіна Т.В.

Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» у 2016 було розпочато в Україні новий проект «Створення безпечного інклюзивного середовища в школах і громадах». До участі у проектній діяльності було запрошено Чугуївський ДНЗ (ясла-садок) №12 комбінованого типу. В рамках проекту в роботі з дітьми втілюється нова інноваційна методика «Лялька як персона».

Педагогічні працівники дошкільного закладу Климчук І.П. та Третякова С.О. взяли участь у VIII Міжнародному фестивалі педагогічних інновацій, який буде проходити на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» у вересні 2016 році. Їх роботи відзначені дипломами переможців.

Галерея "Наші досягнення"

Кiлькiсть переглядiв: 1144